پیش بینی و بررسی روند SEO در سال 2017

نیمی از مبارزه برای داشتن SEO موفق این است که چه تغییراتی را باید در وب سایتتان اعمال کنید تا باز هم بتوانید در بالای نتایج جستجو قرار بگیرید.

در سال ۲۰۱۷ تغییرات جدیدی در SEO بوجود آمده که تجریه کاربران را تحت تاثیر قرار داده است، نه تنها بر روی وب سایت بلکه در این خصوص که کاربران چگونه با صفحات نتایج موتورهای جستجو تعامل می کنند. گوگل بر روی امنیت ،تجربه کاربری بهتر تمرکز کرده است.

رتبه بندی تجربه کاربری  برای جستجو در دستگاه های موبایل

در ۶ ماهه دوم سال ۲۰۱۶  تغییرات زیادی را در رابط کاربری دستگاه های موبایل شاهد بودیم که توسط گوگل ارایه شده بود. بسیاری از مالکان وب سایت ها که در نگهداری از وب سایت شان فعال هستند یک وب سایت مختص دستگاه های موبایلی نیز دارند. لذا انتظار می رود داشتن رابط کاربری مناسب برای دستگاه های موبایل تاثیر به سزایی بر روی رتبه وب سایت شما داشته باشد. بر اساس روند طی شده در سال ۲۰۱۶ ، مالکان وب سایت با بهبود تجربه کاربری در دستگاه های موبایل می توانند از مزایای SEO بهره مند شوند.

مالکان وب سایت می توانند رابط کاربری موبایل را با استفاده از این ابزار گوگل تست کنند. دقت داشته باشید این ابزار بر مبنای صفحه کار می کند و برای هر صفحه باید تست مجزایی صورت گیرد.

نکته دیگر در خصوص pop-up ها ست. گوگل اعلام کرده است که در سال جدید سایت های دارای pop-up در دستگاه های موبایلی ، به شکل دیگری رتبه بندی می شوند. اگر در وب سایتتان از pop-up استفاده می کنید توصیه می شود برای کاربران موبایل آن را حذف کنید.

مورد دیگر در خصوص تجربه کاربری زمان لود است که تاثیر زیادی در رتبه بندی دارد. در سال ۲۰۱۶ امکانی با نام AMP برای افزایش سرعت لود صفحات معرفی شد. پس از چند ماه AMP نیز به عنوان یکی از شاخص های رتبه بندی در نتایج جستجو در نظر گرفته شد. به نظر می رسد در سال ۲۰۱۷ با افزایش چشمگیری از وب سایت های مبتنی بر AMP روبرو باشیم.

SEO و SEM

بازاریابی موتور جستجو یا تبلیغات پرداخت شده بر روی صفحات نتایج جستجو و شبکه های دیجیتال، در سال ۲۰۱۶ دارای امکانات جدیدی شده و فضای تبلیغاتی که برای دستگاه های موبایل بهینه سازی شده اند را در نتایج جستجوی گوگل افزایش داده است. همچنین گوگل قسمت تبلیغاتی در سمت راست را حذف کرده و تعداد نقاط تبلیغاتی در صفحه نتایج جستجو را کاهش داده است.

بین SEO و SEM تفاوت وجود دارد و زمانی که گوگل اقدام به تغییرات بزرگی در سرویس تبلیغات خود کرد این تفاوت بزرگتر شد. با افزایش استفاده از دستگاه های موبایل، در بالای نتایج جستجو موارد تبلیغاتی بیشتری را مشاهده خواهید کرد. هر چه تبلیغات بیشتری فضای بالایی صفحه نتایج جستجو را به خود اختصاص دهد ، فرصت کمتری برای مالکین وب سایت فراهم میشود تا از مزیت وب سایت و محتوایشان استفاده کرده و در بالای نتایج جستجو قرار بگیرند. برای بهبود SEO در سال ۲۰۱۷ ، مالکین وب سایت باید SEM را به عنوان میدانی برای رقابت بازاریابی دیجیتال در نظر بگیرند.

از کلمات کلیدی خلاقانه استفاده کنید

این مطلب بدین معنی است که SEO و بازاریاب های محتوا باید در انتخال کلمات کلیدی خلاق تر باشند و با بررسی اطلاعات مختلف در خصوص کلمات کلیدی مختلف ، جهت بهینه سازی وب سایت و محتوای آن کلمات مناسبتری را انتخاب کنند. مالکان وب سایتی که می خواهند محتوا با SEO بسیار خوبی در سال ۲۰۱۷ ایجاد کنند باید بر روی ابزار های SEO سرمایه گذاری کنند چرا که گوگل در سال جدید سخت گیرانه تر خواهد شد.

اهمیت SSL در سال ۲۰۱۷

گواهی SSL اطلاعات وب سایت را رمز گذاری کرده و بین کاربر و وب سایت جا به جا می کند، هر چه بیشتر وارد سال ۲۰۱۷ می شویم از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. گوگل کروم . فایر فاکس در سال جدید آپدیت هایی ارایه کرده اند تا به کاربران در استفاده از وب سایت های غیر ایمن هشدار دهند.

در سال ۲۰۱۷  بیشترین تمرکز SEO بر روی امنیت خواهد بود. اگرچه گواهی های SSL تاثیر کمی بر رتبه بندی دارند اما تاثیر غیر مستقیمی دارد که مالکان وب سایت از آن بی خبرند ، میزان ماندن در  وب سایت و تاثیر آن بر SEO بسیار مهم تر است.

اگر کاربران از طریق موتور های جستجو وب سایت شما را بیابند و پس از وارد شدن به وب سایت شما به دلیل ایمن نبودن وب سایت از آن خارج شوند ، شما شاهد کاهش رتبه در نتایج جستجو خواهید بود. برای نصب SSL بر روی وب سایت خود سریع تر اقدام کنید.

گوگل در سال ۲۰۱۷ متنوع تر می شود

در سال ۲۰۱۶ شاهد به روز رسانی های بزرگی در الگوریتم گوگل و هسته رتبه بندی گوگل بوده ایم، مالکان وب سایت باید آمادگی لازم را برای رویکرد های متنوع و جدیدی که در آینده ارایه خواهد کرد داشته باشند. احتمالا هوش مصنوعی گوگل نقش پر رنگی را در سال ۲۰۱۷ در رتبه بندی خواهد داشت. عملکرد آن بدین شکل خواهد بود که بین عبارات جستجو و صفحاتی که ممکن است فرد جستجو کننده دنبال آن باشد ارتباط برقرار می کند، بدون اینکه دقیقا از همان کلمه کلیدی استفاده کند.

با افزایش دانش هوش مصنوعی گوگل کلمات کلیدی دقیق اهمیت کمتری پیدا می کنند. به جای اینکه بر روی یافتن کلمات کلیدی و عبارات دقیقی تمرکز کنید که افراد ممکن است آنها را جستجو کنند،مالکان وب سایت باید بر روی اینکه چطور می توانند پاسخ کاربران بالقوه خود را بدهند و یا مشکلشان را حل کنند تمرکز کنند . جستجوی عبارات و کلمات دقیق سال به سال اهمیت خود را از دست می دهد.

با بررسی و پیش بینی های انجام شده در خصوص تغییرات SEO در سال ۲۰۱۷، مالکین وب سایت برای ارایه خدمات بهتر به کاربران خود باید بر روی موارد زیر تمرکز کنند :

  • مطمئن شوند وب سایت شان برای هر نوع اندازه از دستگاه موبایل بی عیب و نقص است
  • صفحات pop-up مزاحم را برای کاربران دستگاه موبایل حذف کنید
  • بر روی سرمایه گذاری هوشمند بین SEO و SEM تمرکز کنید
  • امکانات امنیتی بر روی وب سایت خود نصب کنید
  • بیشتر بر روی فراهم کردن محتوای تمرکز کنید که مرتبط بوده و مفید باشد و کمتر به دنبال استفاده از عبارات و کلمات کلیدی دقیق باشید.

تگ ها

منتشر شده در بلاگ ایران هاست توسط: حسن زاده

ایران هاست، ارائه دهنده سرويس های ثبت دامنه، ميزباني وب، میزبانی ایمیل، میزبانی اختصاصی و سرورهای اختصاصی و مجازی مطابق با استانداردهای جهانی

شما ممکن است علاقه داشته باشید:

0 تفکر بر روی “پیش بینی و بررسی روند SEO در سال ۲۰۱۷”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های مجازی ما

دسته بندی ها